Web PDKS
CRM
mika teknoloji logo 0212 954 06 84
mika teknoloji navbar

MO-2520 Kart Okuyucu | Mika Teknoloji

MO-2520

MS-7694 Kart Okuma  | Mika Teknoloji

MT-5007

MO-1001 | Mika Teknoloji

MO-1001

MS-9290 Kart Okuyucu Üye Takip | Mika Teknoloji

MS-9290


Kartlı Geçiş Sistemleri

Parmak İzi Sistemleri - Mika Teknoloji Kartlı Geçiş Sistemleri, Kartlı geçiş sistemi, giriş ve çıkışlarda, kapı veya turnikede bulunan, kart okuma cihazlarına personel kartlarının yakınlaştırılmasıyla okunması sağlanarak kapı veya turnikenin açılmasını sağlayan sistemlerdir. Cihazlarımız, küçük boyutta ve kartları olabildiğince hızlı bir şekilde okuyarak sizlerin veya personellerinizin daha hızlı geçiş yapmasını sağlayabilir. Bu geçişler istenirse gerekli programlar sayesinde takip altına alınabilir, her kapı veya turnikeden geçen kişinin ne zaman giriş ve çıkış yaptığı ayrıca raporlar ile gözlemlenebilir.

Okullarda kullanılabilir, öğrencilerin okul girişlerinde kendilerine özel kartlarını okutarak, ne zaman giriş ve çıkış yaptıkları, devamsızlık yapıp yapmadıkları da öğrenilebilir. Tüm öğrenci bilgilerini karta aktararak o öğrenciye ait kart ile geçiş yapmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca okul yemekhanelerinde de aynı sistemi kullanarak, öğrencilerin kart ile yemek hizmetinden yararlanabilmesi için kartlarını kullanabilirler. Yemekhanelerde kullanılan kart okuyucu cihazlarımız, firmalarda, şirket yemekhanelerinde kullanılmak üzere, yemekhane sıralarında düzen ve takip sağlamak amacıyla kullanılır. Her personele özel olarak kart dağıtılarak, personele özel bakiye ve tl yükleme işlemleri gerçekleştirilebilir. Günümüzde yemekhane işletmelerinde sıkça kullanılan bu sistemimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bizleri arayabilir, size uygun cihaz ve programı belirleyerek yardımcı olabiliriz. Günümüzde, şirket ve işletmeler tarafından büyük bir ihtiyaç olarak görülen sistemimiz, birçok firma tarafından fazlaca kullanılmakla beraber, olumlu yanıtlar ve dönüşler almıştır. Bizim için önemli bir husus olan, müşteri deneyimi program ve cihazlarımız tarafından çok iyi bir şekilde yansıtılmıştır. Cihazlarımızı kolayca kullanabilmeniz için kullanıcı dostu bir tasarımlara sahiptirler.

Mifare ve proximty olarak ikiye ayrılan kart okuma cihazı için kullanılan kartlar, personel, öğrenci, üye bilgilerini içerisinde barındıran kartlar mevcuttur. Bu kartlar personellerin özlük bilgileri ile sadece o kişiye ait olan kartlardır. Personel yanında taşıdığı kartı cihaza okutarak kolayca kapı veya turnikeden hızlıca geçiş yapabilir. Bu geçişler sizlere program üzerinden gösterilir. Günlük, haftalık ve aylık olarak giriş çıkış raporlarına sahip olunabilir. Kimler firmaya giriş yapmış?, kimler çıkış yapmış? Erken çıkanlar veya geç çıkanlar gibi raporlara sahip olmakla beraber, kullanıcı dostu arayüze sahip olan personel takip sistemi programıyla görüntülemek mümkündür. Peki mifare ve proximity türündeki kartların farkı nedir? Ne için kullanılırlar. Gelin sizlerle birlikte bu soruyu cevaplayalım.

Mifare kartlar ile başlamak istersek, Mifare türündeki kartlar, temassız kartlar olarak da bilinmektedir. Personel kartı cihaza yakınlaştırarak kapıyı açabilmesini sağlayan, bir nevi dijital bir anahtar olarak düşünebileceğimiz kartlardır. Cihazın Mhz yani dalga boyu frekansına göre değişebilen bu kartlar yine aynı şekil personele özeldir. Proximity kartlar, yakınlaştırmakla yetinilmeyen, cihaza dokundurma ihtiyacı bulunan kartlardır. Bu kartlar yakınlık sensörü ile çalışır. Değişik kart tipleri de vardır. Kolayca tanışılabilir, boyutları mifare kartlara nazaran daha küçüktür. Yine aynı şekil cihazın donanım özelliklerine dayalı olarak değişebilirler. Kartlı geçiş sistemleri çok fazla alanda gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Derneklerde üye takibi sağlanabilir yada en fazla tercih edilen alan olan spor salonlarında üye takip sistemidir. Üye takip sistemi ile giriş ve çıkış yapan üyelerin giriş ve çıkış işlemleri turnike üzerinde gerçekleşerek, bakiye ve tl yüklenmesi kartlarda gerçekleşir.

Cihazlarımız olabildiğince küçük boyuttadır. Zarif ve sizlerin daha iyi kullanabilmesi için dizayn edilmiştir. Kişinin kartı okutarak, turnike ve kapıdan geçiş yapmasını olabildiğince hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmesi için ek olarak donanımsal ivmeler kullanılmıştır. Cihazlarımız takip programları ile birlikte kullanılabilir, personel takibi, üye takibi, yemekhane takibi ve diğer üyelik isteyen takipleri gerçekleştirebilirsiniz. Biz Mika Teknoloji olarak cihazlarımızın ve hizmetimizin arkasında duruyor, Karşılaşabileceğiniz her türlü sorunda sizlere en kısa zamanda yardımcı olacağımızı söylemek istiyoruz. Sunduğumuz tüm hizmetler olumlu yanıtlar ile bizlere geri dönmektedir. Bizim için önemli olan müşteri memnuniyeti ve sizlerin cihaz, program ve sistemlerimizi rahat, kolay bir şekilde kullanabilmenizdir.

Kartlı geçiş sistemlerini turnikeye entegre edebilir miyim? Bu sorunun cevabı “evet” olmakla beraber. Turnike sistemlerinde yer kaplamadan cihazlarımızı kullanabilirsiniz. Cihazlarımız tüm turnike türleri için kullanılabilir. Hiçbir sorun olmadan, sıkıntısız bir şekilde stabil olarak. Tripod turnike, vip engelli turnikesi, boy turnikesi, hızlı geçiş turnikelerinde kullanılabilir. Turnikede yer kaplamaması için cihazlarımızın boyutu küçüktür. İsteğe göre turnikelerde kesim işlemi yapılarak içerisine yerleştirilebilir. Sizde bu mükemmel cihazlarımıza sahip olmak ve bu kesintisiz hizmetten yararlanmak istiyorsanız bizleri hemen arayarak, sizler için hangi sistem ve cihazlar gerekiyorsa beraber seçelim. Biz Mika Teknoloji olarak 14 yıllık, takip sistemleri alanında hizmet vermekle beraber, uzman yazılım ve donanım ekibine sahip olarak sizlere en iyi hizmeti vereceğimizden şüpheniz olmasın.